News Vesti

BALMUN konferencija – Posdtrek za buduce diplomate

Peta po redu „Balmun“ konferencija  održana je od 28. do 30.aprila u Banjaluci i okupila je srednjoškolce iz 22 škole iz Rumunije, Italije, Makedonije, Srbije, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Republike Srpske, te pojedine delegate iz dalekih zemalja kao sto su SAD, Australija i Kanada. Gimnaziju „Crnjanski“ predstavljalo je 7 delegata i njihov profesor, mentor Kluba za UN Jelena Veselinović. Među našim učenicima zablistao je i najbolji delegat na ovogodišnjoj konferenciji Sonia Porej, kojoj je ovo bilo drugo učešće na Balmunu. Pohvaljen je učenik Mihailo Plavšić, a zapažen je rad i Jane Tošić, Sare Elmazi Vlajić i Sare Stanoičić. Na večeri talenata naša škola se predstavila recitacijom Marie Miljković, a u ekipi sportskog nadmetanja učestvovala je i Una Veselinović.