Profesori

Doc. Dr MILEVA PAVLOVIĆ
profesor filozofije

Docent dr Mileva Pavlović filozof, teoretičar medija, TV lice, pisac. Studirala je filozofiju na beogradskom Filozofskom fakultetu gde je i diplomirala. Magistrirala je na temu “Gubitak kritičkog mišljenja kroz proizvodnju spektakla“. Kao dvadesetogodišnji televizijski urednik i voditelj, tvorila je različite televizijske kulturno-obrazovne- zabavne TV formate što joj je poslužilo za kvalitetnu teorijsko- praktičnu sponu filozofije i medija. Doktorira na temu „Spektakl kao programska orjentacija u medijskim kućama“ što je kandiduje i uspostavlja kao viđenog teoretičara medija.Učesnik je mnogobrojnih domaćih i međunarodnih skupova i panela na temu filozofije medija. Autor je monografije pod nazivom “Mišljenje u senci spektakla“, kao i velikog broja stručnih tekstova u domaćim i međunardno priznatim naučnim časopisima. Izabrana u zvanje Docent i predaje „Metodologiju“ na Fakultetu za diplomatiju i bezbednost. Profesor PSHE na Cambridge Secondary School u Beogradu. Autor je dve prozne knjige: „Miris žene“ i „Ogledi o laži“. Profesor filozofije u Gimnaziji Crnjanski. Prepoznatljivo TV lice kroz autorske emisije: „Lice i naličje“, “Subota pod palmom“, „Miris žene“, „Neispričane priče“, koje su zapamćene kao urban i kvalitetan kulturno-zabavni sadržaj.