Vesti Vesti Vesti Vesti

GIMNAZIJA “CRNJANSKI” NA POZORIŠNIM SUSRETIMA U KRAGUJEVCU

Poletna ekipa mladih glumaca Studija “BIS!” i Gimnazije “Crnjanski” takmiči se u Kragujevcu na najuglednijoj pozorišnoj manifestaciji u Srbiji za srednjiškolce – 22. Pozorišnim susretima gimnazija Srbije. Članovi dramske sekcije Gimnazije i članovi Studija “BIS!”, koji godinama radi u našoj školi, predvođeni profesorkom Majom Bunjac, igraju hit-predstavu “Romeo i Julija – neočekivano vesela tragedija”. Ova predstava je u konkurenciji 28 prijavljenih izabrana među najboljih 14 koje se takmiče za vredne nagrade. Predstavu je režirao Pavle Jerinić, bivši učenik naše škole, a sada glumac Narodnog pozorišta u Beogradu. Očekujemo mnogo dobrih vibracija i odlično druženje sa domaćinima iz Prve kragujevačke gimnazije i fantastičnom kragujevačkom srednjoškolskom publikom. Podsećamo, na Pozorišnim susretima gimnazija Srbije, Gimnazija “Crnjanski” je više puta osvajala vredne nagrade  i postizala vrhunske rezutate.
Mladim glumcima želimo dobro igranje i mnogo aplauza!!!