Organizacija rada škole

Nastava u Gimnaziji „Crnjanski“ počinje u 8:00 i traje do 13:10, uključujući jedan veliki odmor od 09:35 do 09:55. Pauza za ručak je od 13:10 do 13:30.

Nakon časova obavezne nastave i pauze za ručak, slede časovi učenja, konsultacija, pomoći u radu, sekcija i to u periodu od 13:30 do 15:05.
Učenici mogu u svakom trenutku dobiti dodatnu pomoć u radu iz svih nastavnih predmeta.

Mentorski rad

Mentorski rad predstavlja posebnost Gimnazije „Crnjanski“. On podrazumeva brigu o učeniku i posredovanje između učenika i nastavnika, učenika i roditelja, praćenje rada i napredovanja učenika u školi, kao i uvid u njegov socijalni i emotivni razvoj, izveštavanje i saradnju sa roditeljima u cilju što uspešnijeg razvoja deteta.

Sekcije

Sekcije u Gimnaziji „Crnjanski“ predstavljaju značajan segment razvijanja kreativnosti i sticanja veština. Zastupljene su dramska, likovna, sportska, ekološka i šahovska sekcija. U školi aktivno radi i Klub UN.

fake yeezys