Profesori

MAJA BUNJAC
profesor srpskog jezika i književnosti

Nekada televizijski novinar i voditelj, sada profesor i dramski pedagog. Režirala je tridesetak veoma uspešnih i nagrađivanih amaterskih pozorišnih predstava i programa sa decom i mladima uzrasta od 7 do 25 godina. Autor je četiri originalna dramska teksta, desetak dramatizacija i tri scenarija za dokumentarno-igrane filmove. Bila je urednik jedne monografije i dve zbirke priča učenika Gimnazije “Crnjanski”, idejni tvorac školskog lista “Plavi krug” i autor više publikacija i novinskih tekstova iz oblasti kulture i umetnosti, sporta i iz života mladih. Idejni je kreator i koordinator Dramskog studija “BIS!”, koji radi pri Gimnaziji “Crnjanski” već deset godine i ostvaruje samostalnu amatersku pozorišnu produkciju koja se igra na scenama širom Beograda i Srbije. U poslednjih pet godina dobitnik je tri nagrade za dramsko-pedagoški rad, dve nagrade za originalni dramski tekst i jedne nagrade za najbolju režiju. Iz njene dramske radionice do sada je izašlo 27 mladih ljudi koji se profesionalno bave glumom, dramaturgijom, produkcijom i filmskom i pozorišnom režijom.