Vesti Vesti Vesti Vesti

NAGRADE ZA NAJBOLJE GLUMCE GIMNAZIJE

Ognjen Milošević, učenik IV razreda nacionalnog programa Gimnazije “Crnjanski” dobitnik je nagrade za najbolju epizodnu mušku ulogu na 3. pozorišnom festivalu “KULTURICA”, održanom 8. i 9. novembra u pozorištu “Pinokio” u Beogradu. Ognjen je ovu nagradu dobio u konkurenciji amaterskih pozorišta za izvanredno odigranu ulogu Mesje Pjera u kafkijanskoj tragifarsi Studija “BIS!” “POZIV NA POGUBLJENJE”, po romanu A. Nabokova i u u režiji Pavla Jerinića.

Nagradu za najbolju žensku ulogu u ovoj predstavi i na festivalu dobila je i bivša učenica i stipendista Gimnazije “Crnjanski” Anđela Rajić, koja je igrala ulogu upravnice tamnice. Studio “BIS!”, koji radi pri Obrazovnom sistemu “Crnjanski” već godinama na ovaj način  potvrđuje visoki kvalitet svojih predstava, a njegov najbolji deo čine upravo učenici i stipendisti škole. Čestitamo nagrađenima i želimo im puno uspeha u novim predstavama!

fake yeezys