Vesti Vesti

Nagrada našem učeniku za crtež na Međunarodnom takmičenju dečijih crteža Lidice, Češka

Krajem novembra ove godine, u ambasadi Republike Češke, održan je susret sa mladim srpskim umetnicima koji su učestvovali na 45. međunarodnoj dečijoj izložbi lepih umetnosti Lidice 2017 sa temom „Putovanje“ (45th International Children,s Exhibition of Fine Arts Lidice 2017). Ove godine su iz Srbije učestvovale 52 škole, a od toga je nagrađeno 8 škola. Od ukupno 25690 radova učesnika iz 82 zemlje sveta, iz Srbije je poslato 786 radova, od čega je stručni žiri nagradio 21 rad.

U oštroj konkurenciji, među nagrađenima, našao se i Boris Milovanović, učenik POŠ „Plavi krug“.

Na svečanom prijemu u ambasadi, nagrađenoj deci, njihovim porodicama i pedagozima, dobrodošlicu je poželela i ambasadorka Republike Češke i uručila diplome i pohvale nagrađenim učesnicima.

Ponosni smo i radujemo se Borisovom uspehu, kao i uspehu naše škole!