Tvoj život su tvoja dela

Akcija pošumljavanja - Eko Karavan

Akcija koja je zamišljena kao Eko karavan po osnovnim školama Srbije započeta je u našoj školi.
Osnovna ideja je da se kroz sađenje mladih stabala deca vaspitavaju u duhu očuvanja prirode i ozelenjavanja naše domovine.
U utorak 17.novembra, uz prisustvo brojnih volontera - studenata sa Šumarskog fakulteta u Beogradu, u našem školskom dvorištu, učenici III-1 su posadili trideset jedno mlado stablo.
Svako dete je svom stablu dalo ime po želji i zadatak da se u narednim danima, mesecima i godinama brine o njemu.
Na početku akcije učenici su imali radionicu ekologije sa temom zbog čega je važno saditi stabla i čuvati čist vazduh.
Idejni tvorac akcije i projekta je student Šumarskog fakulteta, Nikola Popović, inače bivši učenik naše škole. Akciju je podržao i Prof. dr Ratko Ristić, hidrolog i ekolog, dekan Šumarskog fakulteta u Beogradu i prodekan Univerziteta u Beogradu.
Hvala svima koji su ulepšali ovaj dan i svojim prisustvom doprineli očuvanju planete Zemlje.